POKERIS TEXAS HOLD'EM
Texas Hold em yra žaidžiamas dviem pradiniais statymais: mažasis privalomasis statymas (small blind) ir didysis privalomasis statymas (big blind). Šie statymai padedami dar prieš išdalinant kortas. Žaidėjas, esantis dalintojui iš kairės, padeda mažąjį privalomąjį statymą, o sekantis eilėje žaidėjas padeda didįjį statymą. Gali būti privalomi visiems statymai (ante).
Kiekvienam žaidėjui išdalinama po 2 kortas. Vykdomi statymai. Tuomet ant stalo atverčiamos 3 bendrosios kortos (Flop).Vykdomi statymai. Po to atverčiama ketvirtoji bendra korta (Turn). Vykdomi statymai. Galiausiai ant stalo atverčiama penktoji bendra korta (River). Vėl vykdomi statymai. Iš viso atverčiamos 5 bendros kortos. Laimi tas žaidėjas, kurio 5 kortų kombinacija stipriausia. Kombinacijos gali būti sudaromos naudojant dvi žaidėjo kortas ir tris bendras, vieną žaidėjo kortą ir keturias bendras, arba visas penkias bendras kortas. Žaidėjas, turintis geriausią kombinaciją laimi „banką“ (pot) - tai yra bendrą sumą, pastatytą viso žaidimo metu. Jei stipriausia kombinacija yra ant stalo, ir nė vieno žaidėjo kortos negali jos pagerinti, bankas padalijamas žaidėjams po lygiai. Kiekvieno statymo metu kiekvienas žaidėjas turi teisę nebeįnešti statymų ir pasitraukti iš šio konkretaus dalinimo. Tokiu atveju, kuomet visi žaidėjai pasitraukia iš dalinimo, laimi paskutinis likęs ir daugiausiai žetonų statęs žaidėjas, t. y. kortų kombinacijos nėra vertinamos, kadangi dalinime liko tik vienas žaidėjas.
Žaidimo taisykles pagal Poker Starts rasite paspaude čia.
STALO FUTBOLO ŽAIDIMO TAISYKLĖS
1. 1-oji linija. Pirmoji linija – eilė, kurioje išdėstyti 2 futbolininkai ir vartininkas (gynyba).
2. 2-oji linija. Antroji linija – eilė, kurioje išdėstyti 5 futbolininkai.
1. ŽAIDIMO PRADŽIA
Žaidimas pradedamas monetos metimu, kad žaidėjų komandos išsirinktų kurioje pusėje žais arba kam priklausys pirmasis kamuoliuko padavimas.
Laimėjusioji komanda turi teise rinktis žaidimo pusę arba kamuoliuko padavimą.
2. PRADŽIOS PASKELBIMAS
2.1. Prieš kiekvieną padavimą žaidėjai valdantys kamuoliuką pasiteirauja ar priešininkai yra pasiruošę. Priešininkas turi 5 sekundes atsakymui: „pasiruošęs“ arba „ne“. Kamuoliukas jau turi būti aikštelėje, ties 2-ąja linija. Žaidimas prasideda iš kart, kai oponentai atsako, kad „pasiruošę“.
3. KAMUOLIUKO PADAVIMAS
3.1. Kamuoliuko padavimas į žaidimą atliekamas bet viduriniuoju 2-os eilės žaidėju.
3.2. Pirmiausia kamuoliukas turi paliesti mažiausiai du 2-os linijos žaidėjus, prieš atliekant perdavimą.
3.3. Kamuoliuko padavimas atliktas ne pagal taisykles laikomas taisyklių pažeidimu, ir kamuoliuko padavimas atitenka priešininkų komandai.
3.4. Jei kamuoliukas iškrenta iš žaidimo lauko, į žaidimą jį paduoda priešininkų komanda su perdavimu 1-oje linijoje.
4. REZULTATAS
4.1. Įvartis įskaitomas tada, kai kamuoliukas kerta vartų liniją. Po įvarčio kamuoliukas perduodamas komandai, kuri praleido įvartį į savo vartus.
4.3. Įvartis neįskaitomas jei 2-os linijos žaidėjai iškart po kamuoliuko padavimo įmuša įvartį (žr. taisyklę 3.2).
4.4. Įvartis neįskaitomas jei įmuštas ne pagal taisykles. Kamuoliukas tokiu atveju perduodamas priešininkų komandai.
4.5. Jei kamuoliukas po smūgio įlėkė į vartus ir iššoko atgal, įvartis įskaitomas ir kamuoliukas perduodamas komandai praleidusiai įvartį.
4.6. Įvartis įmuštas į savo vartus užskaitomas visais atvejais.
4.7. Atrankinės rungtynės vyksta iki 2 pergalių. Finalo ir pusfinalio rungtynės iki 3 pergalių.
5. MIRTIES ZONA
5.1. Kamuoliukas patenka į „mirties zoną“ tada, kai sustoja, ir nei viena komanda savo žaidėjais negali jo pasiekt.
5.2. Kamuoliukui patekus į „mirties zoną“ bet kurioje vietoje tarp 2-ųjų linijų, kamuoliukas perduodamas tai komandai, kuri jį padavė paskutinė, ir žaidimas pradedamas pagal 3.1 taisyklių punktą.
5.3. Jei kamuoliukas sustoja „mirties zonoje“ tarp 2-os linijos ir vartininko, kamuoliukas paduodamas nuo artimiausių vartų, su perdavimu 1-oje linijoje.
6. PERTRAUKĖLĖ
6.1. Kiekviena iš komandų vieno žaidimo eigoje gali prašyti dviejų pertraukėlių po 30 sekundžių.
6.2. Pertraukėlės galima prašyti sustabdžius kamuoliuką, po įvarčio, kamuoliukui palikus žaidimo aikštelę arba sustojus „mirties zonoje“.
6.3. Komanda valdanti kamuolį pertraukėlės gali paprašyti bet kuriuo metu, sustabdžiusi kamuoliuką (kamuoliukas prispaustas žaidėju prie aikštelės).
Po pertraukėlės žaidimas tęsiamas iš tos pačios pozicijos, kur ir buvo sustabdytas atliekant perdavimą toje pačioje eilėje.
7. TAISYKLIŲ PAŽEIDIMAI
7.1. Daugkartinis rankenėlių su žaidėjais persukimas aplink savo ašį yra draudžiamas. Persukimas, tai – kai rankenėlė persukama 360° prieš arba po žaidėjo kontakto su kamuoliu.
7.2. Draudžiama žaidimo metu kilnoti ar stumdyti žaidimo stalą, sukioti rankenas bei kitomis priemonėmis trukdyti priešininkams.
7.3. Draudžiama kalbinti, įžeidinėti ar kitaip trukdyti savo priešininkams.
8. APSIKEITIMAS ŽAIDIMO PUSĖMIS
8.1. Po kiekvienų rungtynių komandos gali apsikeisti žaidimo pusėmis. Jei komandos apsikeitė pusėmis vienąkart, tai ir toliau privalo keistis žaidimo pusėmis iki tarpusavio rungtynių pabaigos.
8.2. Komandos tarp rungtynių turi teisę ilsėtis 1,5 minutės. Jeigu viena iš komandų nusprendė ilsėtis trumpiau, vis tiek turi sulaukti kol priešininkų komanda bus pasiruošusi žaidimui, bet ne ilgiau nei 1,5 minutės nuo praėjusių rungtynių.
8.3. Jeigu komanda nepasiruošusi žaidimui po 1,5 minutės, ji gali būti apkaltinta žaidimo užlaikymu.
9. POZICIJŲ KEITIMAS
9.1. Kiekvienas iš žaidėjų gali žaisti tik tomis figūrėlėmis, kurios priskiriamos vienai ar kitai pozicijai (gynėjas: 1-oji eilė, puolėjas: 2-oji ir 3-ioji eilės).
9.2. Keitimą galima atlikti tik po įmušto įvarčio, pertraukėlės metu, kamuoliukui palikus žaidimo aikštelę arba patekus į „mirties zoną“.
9.3. Žaidėjai pasikeitę pozicijomis, negali grįžti į pradines pozicijas iki tol, kol nebus vėl sustabdytas žaidimas.
10. NUOBAUDOS
10.1. Už įvairius paminėtus nusižengimus žaidimo metu yra skiriamos nuobaudos.
10.2. Surinkus dvi nuobaudas, prasižengusių žaidėjų komanda baudžiama baudos smūgiu nuo 3-ios linijos.
10.3. Žaidėjams pageidaujant organizatoriai paskiria teisėją.
Teisėjo sprendimai yra neginčijami.